Ons werk

CoP Bedrijven en Biodiversiteit

De Community of Practice Bedrijven en Biodiversiteit bracht bedrijven samen om kennis te delen en nieuwe coalities te vormen voor biodiversiteitsherstel. 

Opdrachtgever Rijksdienst voor Ondernemend Nederland
Looptijd
2012 – 2014

De Community of Practice Bedrijven en Biodiversiteit bracht bedrijven samen om kennis te delen en nieuwe coalities te vormen voor biodiversiteitsherstel.

Context

Bedrijven met ambities voor het versterken van biodiversiteit leerden van elkaars werkwijze in deze Community of Practice. Er deden bedrijven mee die afhankelijk zijn van natuur en er impact op hebben, zoals Kruidenier Food Groep en Heineken, en bedrijven die alleen impact hebben, zoals Heijmans en Eneco. Ook waren er bedrijven die vooral een positieve impact hebben, zoals groenen daken bedrijf Leven Op Daken en zeewierboerderij Hortimare.

Doel

Versnellen van de transitie rond bedrijven en biodiversiteit, door

  • Leren van elkaars praktijk
  • Vormen van netwerken en nieuwe coalities
  • Dialoog met de rijksbeleid en kennisinstituten
Procesaanpak

Er is nieuwe samenwerking ontstaan en door het delen van kennis over de relatie van bedrijven met ecosystemen is de transitie versneld. NextGreen verzorgde de interactieve onderdelen in de bijeenkomsten die door RVO werden geleid. We dachten mee over de agenda en de uit te nodigen sprekers. Bij de voorbereiding dachten ook deelnemers mee. RVO en NextGreen maakten samen de slotpublicatie met afwisselend inhoudelijke hoofdstukken over geleerde lessen, en praktijkverhalen per deelnemer.

De CoP Bedrijven en Biodiversiteit leidde tot een nieuwe CoP in de financiële sector (via deelnemer ASN Bank) én tot de Green Deal Groene Daken (via deelnemer Leven op Daken).

Deelnemers

Jachthaven Het Anker, Congrescentrum Antropia, ASN Bank, Brabant Water, Eneco. Heijmans, Heineken, Zeeboerderij Hortimare, Interface tapijt, Kruidenier Foodservices, Leven op Daken, Tata Steel, Landgoed Verwolde

Diensten en activiteiten

Opzetten en begeleiden van de CoP | Co-faciliteren 10 sessies | Organiseren 2 bredere bijeenkomsten | Ondersteunen systeemstudie | Publicatie maken

Resultaten
Categorieën